Vitamin D3 400 IU x 160 tableti Sielo

Vitamin D3 400 IU x 160 tableti Sielo

410 ден.
Шифра на производ: 211128153524
Достапност: На залиха
Количина:

За што се користи Витамин Д3 Сиело:

-        Го помага имуниот систем.

-        Ја поддржува апсорпцијата на калциум и неговото таложење во коските.

Содржина на едно пакување:

160 Таблети (4 блистери по 40 таблети)

Додаток кон исхраната

СОСТАВ:

1 таблета Витамин Д3 (Cholecalciferol) Сиело: 400IU (5mcg)

ОСТАНАТИ КОМПОНЕНТИ: микрокристална целулоза, поливинилпиролидон

Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

по 1 (една) таблета дневно со или после најмасниот оброк.

Предупредувања:
Да не се зголемува препорачаната дневна доза! Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, не е лек! Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ: Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS