Vitmain C 100mg x 80 tableti Sielo

Vitmain C 100mg x 80 tableti Sielo

170 ден.
Шифра на производ: 211128154240
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Витамин Ц 100мг Сиело?

-        Помага на имунолошкиот систем.

-        Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот. –

-        Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите.

 

Состав:

1 таблетка Витамин Ц (Ascorbic acid): 100мг Витамин Ц

Останати компоненти: микрокристална целулоза -40мг., пиливинилпиролидон 10мг.,
Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини -5мг.

Начин на употреба:

По 1-5 (една до пет) таблета на ден.

Чување:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и директна сончева светлина!

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува од деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар.

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS