Vitamin C i Cink x 160 tableti Sielo

Vitamin C i Cink x 160 tableti Sielo

410 ден.
Шифра на производ: 211128155938
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употербува Витамин Ц и Цинк Сиело?

-        Придонесува за нормално функционирање на имуниот систем.

-        Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот.

-        Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите.

-        Помага за намалување на чувството на замор и истоштеност.

-        Му помага на организмот при умствен и физички напор.

Содржина на едно пакување:

160 таблети (4 блистери по 40 таблети)

 

Додаток кон исхрана

Состав:

1 таблетка Витамин Ц и Цинк Сиело содржи:

Витамин Ц (Ascorbic Acid): 100mg

Цинк цитрат (чист цинк): 2,5мг

микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.

Начин на употреба: По 3-4 (три до четири) таблети на ден по оброк.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS