Selen 50 mcg x 160 tableti Sielo

Selen 50 mcg x 160 tableti Sielo

1.040 ден.
Шифра на производ: 211129111149
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Селен Сиело?

-        Го помага имуниот систем.

-        Одржува добра состојба на косата и ноктите.

Состав:

1 таблетка Селен Сиело содржи:

Натриум Селенит (50 mcg чист Селен) 4,9мг

ОСТАНАТИ КОМПОНЕНТИ:

микрокристална целулоза, поливинилпиролидон

1 кутија Селен Сиело содржи 160 таблети (4 блистери по 40 таблети).

НАЧИН НА УПОТРЕБА: 

по 1 (една) таблета дневно.

Предупредувања:
Да не се зголемува препорачаната дневна доза! Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, не е лек! Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS