Седиште Армадило плаво ISOFIX KikkaBoo

Седиште Армадило плаво ISOFIX KikkaBoo

8.690 ден.
Шифра на производ: 221121194607
Достапност: На залиха
Количина:

• Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
• За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13kg максимум.
• За дечиња од 9 до 36 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.
• ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
• Горен каиш за поголема безбедност.
• Потпирач за глава, прилагодлив во 11 позиции
• 4 позиции на наслонот за седиштето.
• 360 степени ротирачко седиште.
• Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.
• Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
• Материјалот се вади и може да се пере.
• Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето
во автомобилот.
• Производот е достапен во сива, беж и плава боја.

До 26-ти Ноември, за секое купено седиште добивате ваучер со 10% попуст за било која наредна нарачка во Kaiser од палетата на KikkaBoo, Baby Jam, Loco Croco или Nip

Ве молиме контактирајте не за достапност на производот.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: KikkaBoo, ISOFIX
Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS