NBL Krill Oil 1000mg x 30 kapsuli

NBL Krill Oil 1000mg x 30 kapsuli

895 ден.
Шифра на производ: 220228124623
Достапност: На залиха
Количина:

NBL Krill Oil – одличен извор на Oмега-3 масни киселини!

Што претставува NBL Krill Oil и од каде ни доаѓа?

NBL Krill Oil се меки желатинозни капсули кои во својот уникатен состав (2 капсули) содржат:

1000 mg на крилово масло, 360 mg на фосфолипид, 260 mg на Омега-3 масни киселини, 125 mg на EPA и DHA 62 mg DHA.
Единствени на пазарот што содржат 200 микрограми на астаксантин!

 

Доведете го Вашето тело повторно во рамнотежа

·       регулирање на мастите во организмот: EPA/DHA придонесуваат за одржување на нормалното ниво на триглицеридите во крвта и покажуваат позитивен ефект врз добриот LDL холестерол

·       регулирање на срцевата функција: EPA/DHA придонесуваат за нормално функционирање на срцето и крвните садови EPA/DHA придонесуваат за одржување на нормален крвен притисок

·       поддршка на мозокот и очите: DHA придонесува за одржување на нормална мозочна функција и меморија DHA допринесува за одржување на видот

 

NBL Krill Oil во својот состав покрај Omega-3 масните киселини кои штитат од воспаление и ги чистат крвните садови, содржи и природен астаксантин кој го зајакнува вашиот имунитет.

Предности на NBL Krill Oil

·       Содржи 500 mg крилово масло во форма на фосфолипиди

·       Идеален сооднос на EPA/DHA за максимална искористливост

·       Добиено од еколошки чиста средина

·       Загарантирана стабилност и чистота

·       Проверен квалитет

 

Сертифицирано од два сертификати IKOS IFOS

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS