NBL Algae Oil 200 mg DHA x 30 kapsuli

NBL Algae Oil 200 mg DHA x 30 kapsuli

895 ден.
Шифра на производ: 220228120207
Достапност: На залиха
Количина:

NBL Algae Oil – грижа и нега уште од самиот почеток

30 меки желатински капсули

Што претставува НБЛ Алгае оил ? 

НБЛ маслото од алга e наменет за бремени жени и доилки, кој придонесува за нормален развој на мозокот и очите кај фетусот и доенчетo

Зошто НБЛ Масло од алга?

– Вегетаријански извор на DHA
– Храна добиена со иновирана технологија (Novel food)
– FDA одобрено, високо контролирано производство
– Не претставува ГМО извор
– Произведено во САД по бренд името life’s DHA 

Зошто е потребно DHA за време на бременост и доењe?

Внес на DHA пред и за време на бременоста и во периодот на доење игра значајна улога за правилен развој на фетусот и доенчето, како и здравјето на мајката. 

За време на бременоста DHA одржува оптимално здравје за мозокот, очите и развојот на нервниот систем. Особено е потребно да се внесува оваа омега-3 масна киселина во последниот триместар на бременоста кога мозокот на фетусот интензивно се развива.

Начин на дозирање:

За време на бременост и доење до 1 година на доенчето, еднаш на ден по оброк со цела чаша вода.  По отварањето шишето се чува во фрижидер

 

Треба да се чува на температура под 25 оC во оригиналното пакување.

Земја на потекло: Соединетите Американски Држави

Производител: NOBEL ILAC SANAYII VE TICARET A.S., Sancaklar Mah. Eski Akçakoca Cad. No: 299 81100, Душче, Турција

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS