Multivitamin x 60 tableti Sielo

Multivitamin x 60 tableti Sielo

385 ден.
Шифра на производ: 211128163120
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Мултивитамин Сиело?

-        Ја помага еластичноста на организмот стимулирајќи ги неговите заштитни сили

-        Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот.

-        Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите.

-        Го јакне нервниот систем.

-        Влијае добро на умствените способности.

-        Ја подобрува работата на срцето, крвните садови и ендокриниот систем.

Состав:

1 таблетка Мултивитамин Сиело содржи:

-        Витамин Ц (Ascorbic Acid) 80mg

-        Витамин Б3 (Niacin) 16mg

-        Витамин Б2 (Riboflavin) 1,4mg

-        Витамин А ( во форма на Retynil Acetate) 800mcg

-        Фолна киселина (витамин Б9) 200mcg

-        Витамин Б7 (Biotin) 50mcg

-        Витамин Д3 (Cholecalciferol) 5mcg (400IU)

Помошни супстанци: микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.

1 паковање Мултивитамин Сиело содржи 60 таблетки (2 блистери по 30 таблетки)

Додаток кон исхрана.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

по 1 (една) таблета дневно после јадење.

Предупредувања:
Да не се зголемува препорачаната дневна доза! Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, не е лек! Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS