Magnezium i Vitamin B6 x 60 tableti Sielo

Magnezium i Vitamin B6 x 60 tableti Sielo

330 ден.
Шифра на производ: 211128162602
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Магнезиум и Витамин Б6 Сиело?

-       Помага за намалување на чувството на замор и истоштеност.

-       Помага за нормално функционирање на мускулите и срцето.

-       Поддржува производство на енергија.

-       Витаминот Б6 допринесува за нормална функција на имунитетот и нервниот систем.

 

Состав:

1 таблетка Магнезиум и Витамин Б6 Сиело содржи:

Магнезиум Цитрат (чист магнезиум) 62,5мг

Витамин Б6 (Piridoxyn Hidrochlorid) 250мцг

Останати компоненти: микрокристална целулоза
Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини

1 кутија Магнезиум и Витамин Б6 Сиело содржи 60 таблети (2 блистери по 30 таблети)
 

Начин на употреба: По 2-6 (две до шест) таблети на ден.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS