Magnezium x 150 tableti Sielo

Magnezium x 150 tableti Sielo

450 ден.
Шифра на производ: 211128161158
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Магнезиум Сиело?

-       Помага за подобрување на спиењето.

-       Помага за подобра рамнотежа на мускулниот систем.

-       Го поддржува производството на енергија во клетките.

-       Помага на нервниот и кардио-васкуларниот систем.

Состав:

1 таблетка содржи:

Магнезиум цитрат (чист магнезиум) 62,5мг

микрокристална целулоза, магнезиумови соли на масни киселини

1 паковање содржи 150 таблети (5 блистери по 30 таблети)

Начин на употреба:

По 2-6 (две до шест) таблети на ден.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ: Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS