Total Protekt x 30 kapsuli Sielo

Total Protekt x 30 kapsuli Sielo

405 ден.
Шифра на производ: 211129113503
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Тотал Протект Сиело?

-        Подобрување на имунитет

Состав:

1 капсула Тотал Протект Сиело содржи:

-        Витамин Ц (Аскорбинска киселина) - 500mg.

-        Zn (Цинк Цитрат 10mg) – 31,15mg

-        Se (Натриум Селенит или чист Селен – 50мцг) - 5,4mg.

-        Витамин D3 (Cholecalciferol) - 200IU (2,5mcg)

Останати компоненти:

магнезиумови соли на масни киселини против лепење.

Содржина на едно пакување Тотал Протект Сиело:

30 капсули (3 блистери по 10 капсули)

Додаток кон исхраната

 

Начин на употреба:

По 1 (една) капсула на ден.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS