Fish Oil Junior Omega 3 150ml

Fish Oil Junior Omega 3 150ml

895 ден.
Шифра на производ: 220228124027
Достапност: На залиха
Количина:

Зошто NBL рибино масло?

NBL рибиното масло е добиено од мала масна риба анчува, која живее во длабоките води

на Атлантски и Тихи океан.Анчувата има високо ниво на Омега-3 масни киселини која игра важна улога за здравјето на срцето и функцијата на мозокот.

Заборавете на стравот од рибино месо контаминирано со жива бидејќи анчувите се многу мали масни риби, исклучително чисти и нема присуство на еколошки загадувачи (пестициди, тешки метали) што не е случај со сите поголеми риби.
 

Што го разликува NBL рибиното масло од останатите?

Не содржи витамини со што се овозможува олеснето дозирање за секое дете на различна

возраст.Со тоа се обезбедува чиста Oмега–3 онолку колку што е потребно и доволно!

NBL рибиното масло, кое според тврдењата на EFSA (Европска агенција за квалитет на храна) придонесува со:

·       EPA/DHА – за нормална функција на срцето,

·       EPA/DHA – за одржување на нормално ниво на триглицеридите во крвта,

·       DHA – за нормална функција на мозокот,

·       DHA – за одржување на нормален вид.

Дали знаевте по што се мери квалитетот на рибиното масло?

Квалитетот и ефикасноста на рибиното масло се мери по концентрацијата на EPA и DHA како и нивен соодветен сооднос.Идеален сооднос од 3:2 за максимална искористливост од телото како кај НБЛ Рибино масло

Дозирање

Во 10 ml NBL Fish Oil Jr содржи:

820 omega 3 од кои

·       390 mg EPA

·       260 mg DHA

NBL Fish Oil Jr. се пие по оброк!

Дозирањето е 10 ml за деца над 3 години и 5 ml за деца од 1 до 3 години

NBL рибното масло е со прифатлив вкус на манго и праска.

Која е разликата на NBL рибиното масло од останатите Омега–3 производи?
 

1.     NBL рибиното масло нуди загарантиран квалитет, со 2 сертификати IFOS и FriendsOfTheSea

2.     Гарантира дека е од одобрени добавувачи,

3.     Во согласност со сите стандарди за постојан квалитет на рибино масло,

4.     Не содржи тешки метали - особено жива

5.     5. Без употреба на хормони за раст или ГМ храна.

Зошто е исклучително важно да го побарате знакчето IFOS на рибиното масло?

IFOS се залага рибиното масло да е со проверен квалитет од одобрени добавувачи, произведено според сите стандарди и со концентрација според сите светски препораки.Суровината доаѓа од најквалитетните рибини масла препознатливо под името MEG-3 ® -заштитно име на светскиот водечки дистибутер DSM Mulgrave, Nova Scotia CANADA од каде NOBEL ILAC ТУРЦИЈА ја набавува

 

ПРОИЗВОДИТЕЛ:
Vefa Ilac Sanayii Ве Ticaret Ltd. Şti.Истанбул, Турција
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО НА ПРОИЗВОДОТ
Турција (Земјата на потеклото на рибино масло е различна од земјата на потекло на производот)

 

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS