Cink 10mg x 160 tableti Sielo

Cink 10mg x 160 tableti Sielo

390 ден.
Шифра на производ: 211129114618
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Цинк Сиело?

-        Придонесува за нормално функционирање на имуниот систем.

-        Го намалува чувството на замор и исцрпеност.

-        Му помага на организмот при умствен и физички напор.

 

Состав:

1 таблетка Цинк Сиело содржи:

-        Цинк Цинтрат (чист/елементарен цинк – 10мг) – 31,15мг

Останати компоненти:

Микрокристална целулоза, магнезиумови соли на мсани киселини (против лепење).

Едно паковање Цинк Сиело содржи 160 таблети (4 блистери по 40 таблети).

Додаток кон исхрана.

Начин на употреба:

По 1 (една) таблета на ден по оброк.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува вон дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, а не е лек. Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ:

Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS