B Kompleks x 160 tableti Sielo

B Kompleks x 160 tableti Sielo

350 ден.
Шифра на производ: 211128125124
Достапност: На залиха
Количина:

За што се употребува Б Комплекс Сиело?

-        Го јакне нервниот систем

-        Влијае добро на умствените способности

-        Ја подобрува работата на срцето, крвните садови и ендокринолошкиот систем

-        Го зголемува природниот имунитет

-        Придонесува за метаболизам на протеините и мастите.

 

СОСТАВ во 1 таблетка:

Витамин Б1 (Thiamine hydrochloride) 1,4мг,

Витамин Б6 (Pyridoxine hydrochloride) 1,4мг,

Витамин Б2(Riboflavin) 1,1мг,

ОСТАНАТИ КОМПОНЕНТИ: микрокристална целулоза и поливинилпиролидон

Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини

НАЧИН НА УПОТРЕБА: по 1 (една) таблета дневно.

Предупредувања:

Да не се зголемува препорачаната дневна доза! Да се чува во дофат на деца! Производот е додаток кон исхраната, не е лек! Не е замена за разновидна храна. Да не се користи по истекување на рокот на траење назначен на опаковката! Да не се зема доколку имате алергија на некоја од состојките. Бремени жени и доилки да се консултираат со својот лекар!

УСЛОВИ ЗА ЧУВАЊЕ: Да се чува на суво место, подалеку од топлина и сончева светлина!

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства  консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Kaiser Pharm © 2022. UKION SHOPS